“Szał cukrowy” - Jak zły cukier wpływa na Twoją skórę?

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Wiek kobiet jest widoczny przede wszystkim na twarzy, szyi i rękach i ten fakt powinien motywować nas do zwrócenia większej uwagi na nasze zdrowie. Jak wiemy, cukier zagłębia się w dobry stan naszej skóry, ponieważ jest to idealne środowisko do rozprzestrzeniania się trądziku i podobnych infekcji.

Po pierwsze, potrzebne jest krótkie wyjaśnienie medyczne.

Czym dokładnie jest Glikacja białek (Glycation)?

Kiedy organizm jest bombardowany zbyt dużą ilością słodkich substancji, nasz poziom cukru we krwi rośnie bardzo szybko, a proces ten jest kontrolowany przez wytwarzanie fali insuliny. Konsekwencją podniesionej insuliny jest stan zapalny w naszym organizmie, a następnie na naszej twarzy, w postaci trądziku, trądziku różowatego, zaczerwienienia i innych podrażnień skóry.

Aby przekonać Cię bardziej do powiedzenia: "Nigdy więcej cukru", nie możemy pominąć faktu, że wysoki poziom cukru w organizmie jest również główną przyczyną szybkiego osłabienia kolagenu.

Dlaczego?

Ponieważ cząsteczki cukru wiążą się z białkami i uszkadzają jedno z najważniejszych białek: kolagen! Proces ten nazywany jest również Glikacją białek, a jego efektem jest powstała nowa substancja - AGEs. Następnie AGEs przyczyniają się do obniżenia poziomu elastyny i kolagenu w naszym systemie.

Degradacja tych białek jest niszcząca, ponieważ typ kolagenu może ulec osłabieniu, z typu III do typu I. Przypomnijmy, że kolagen typu III ma najdłuższe i najsilniejsze działanie w organizmie. Ponadto jest on odpowiedzialny za gęstość, sprężystość i elastyczność skóry. 

Nasze wskazówki:

  • 21 czy nie 21! 
  • Jedz swoje oko! 
  • Podróżuj do przyszłości! 

Jesteś zaintrygowany?

21 lub nie 21

Każdy dzień bez cukru pomoże Ci zmniejszyć zapotrzebowanie na cukier w Twoim organizmie, ale także zmniejszyć nawyki. Liczba 21 dni pochłania wiele różnych pomysłów i opinii, ale nie będziemy debatować, bo jasne jest, że po długim okresie łatwiej jest uzyskać oczekiwane efekty.

To samo jest z naszym Kolagenowym Zabójcą.

Należy ustawić cel jako możliwość sprawdzenia i zobaczenia efektu, bez ograniczeń czasowych nie jest to możliwe. Na szczęście możemy jeść owoce. Oczywiście trzeba jeść owoce bogate w antyoksydanty np. borówki, żurawiny, jeżyny, maliny, truskawki, granaty i gorzkie kakao. Dodatkowo przypomnimy, że najlepszą porą dnia na jedzenie owoców jest pora poranna. Dzięki tej wiedzy możemy przejść do następnego punktu!

Nakarm swoje oko!

Bycie zakochanym w jedzeniu to najlepsza rzecz, jaka może ci się przydarzyć! 

Jeśli skupiasz się na jedzeniu i chcesz poprawić swoje umiejętności w kuchni, to jest dla Ciebie!

Inspiracją dla Twojego oka jest to, czego naprawdę potrzebujesz, ponieważ bodziec do zmian jest przede wszystkim spowodowany poprzez obrazy. Pełne pasji, kolorów, prostych filmów, blogi i programy kulinarne przychodzą z pomocą. To najlepsze metody na reaktywowanie pozytywnych wibracji w kuchni i stanie się odpowiedzialnym konsumentem. Jeśli nie masz pomysłu, jak rozpocząć tę podróż, postaw sobie za cel gotowanie w weekend. Im więcej wiemy, tym bardziej chcemy się zmienić w życiu i nawykach żywieniowych, a kuchnia bez cukru jest łatwa jak ciasto.

Aby być konsekwentnym, przedstawiamy Państwu inne produkty bogate w przeciwutleniacze: nasiona szarańczyna strąkowego, buraki, łosoś, nasiona sunflower, czerwone wino, zieloną herbatę. Nasiona szałwii hiszpańskiej stanowią doskonałą bazę do przygotowania pierwszego deseru "Koniec z cukrem"!

Jeśli nie macie czasu na gotowanie, zapraszamy do obejrzenia programów kulinarnych, które dzielą się z nami najlepszymi miejscami do delektowania się potrawami.

Dlatego też nowa pielęgnacja urody, jaką znamy już teraz, jest możliwa dzięki hasłu "No More Sugar".

Aby kontynuować naszą metodologię oczu, zabieramy Cię w przyszłość! 

Podróżuj do przyszłości!

Więc, chcielibyśmy zaoferować ci coś nowego. Ta opcja jest naprawdę dobra również dla wszystkich. Chodzi tutaj o aplikację do starzenia się!

Ta propozycja nie jest dla zabawy. Jest to opcja dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie, jak będą wyglądać w przyszłości. Tak jak pisaliśmy naszym największym bodźcem do zmian jest obraz, i to jest dokładnie to, co ten rodzaj aplikacji oferuje. Dlaczego więc nie użyć jej do uzyskania impulsu do zmiany stylu życia? Oczywiście z dystansem, ponieważ cywilizacja rozwija się, aby żyć mądrzej, ale czasami zmiana nawyków zajmuje dużo więcej czasu niż powinna, a ta aplikacja może popchnąć nas do powiedzenia "No More Sugar" szybciej.

Cukier jest naprawdę niebezpieczny dla naszego zdrowia, i nie bez powodu nazywa się białą śmiercią, jednak również cukier brązowy nie jest wystarczająco zdrowy, aby zaproponować go jako lepszą opcję. Po drugie, konsekwencje spożywania cukru są widoczne na naszej twarzy z powodu szybszego procesu starzenia się. Dlatego to wyzwanie w aplikacji jest dobrym rozwiązaniem na tak długo, póki nie podejmiesz wyzwania "No More Sugar".

Więc, podsumowując "No More Sugar", przejdźmy do nowego standardu dbania o nasze piękno.

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld