SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Wiemy, że istnieje wiele rodzajów produktów, których używasz już na swoją twarz. Wierzymy jednak, że nadal brakuje Ci jednego z nich! Bez względu na to, czy chcesz poprawić kondycję swojej skóry, czy po prostu chcesz, aby wyglądała jak najlepiej, powinieneś dodać olejek skwalanowy do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

Dlaczego dokładnie miałbyś to robić? Czytaj dalej!

 

Masz już tłustą skórę i zalecamy więcej olejku do twarzy? O tak. Jedną z najlepszych rzeczy w tym olejku jest to, że to nie on natychmiast i nie pozostawia tłustego uczucia na Twojej skórze. I to jest dopiero początek.

Dowiedzmy się najpierw, co to jest przede wszystkim skwalan i czym różni się od skwalenu.

Ci dwaj często się mylą, ale chociaż skwalan jest produktem ubocznym skwalenu, to nie są tym samym. W tamtych czasach skwalen pozyskiwany był z wątroby rekina i dopiero wtedy skwalan mógł być pozyskiwany. Zasadniczo, squalAne jest nasyconym squalEne.

Obecnie olej skwalanowy używany do produkcji kosmetyków i pielęgnacji skóry pochodzi z takich roślin jak oliwki, trzcina cukrowa czy otręby ryżowe. Jest to olej całkowicie nasycony, co oznacza, że jest jeszcze bardziej stabilny niż ukochany olej kokosowy. Co więcej, w przeciwieństwie do oleju kokosowego, który robi to w pewnym stopniu, olej skwalanowy nie blokuje porów.

W skrócie: skwalan to najlepsza rzecz, jaka może przytrafić się twojej skórze.

Następnym powodem, dla którego pokochasz olejek skwalanowy jest to, że twoje ciało naturalnie go produkuje. Niemniej jednak, po trzydziestce, jego produkcja zaczyna szybko zwalniać. Aby utrzymać Twoją skórę w najlepszej kondycji, wszystko czego potrzebujesz to ten cudowny olejek.

Więc co robi dla ciebie olejek skwalanowy? Poza tym, że jest doskonałym, całkowicie naturalnym środkiem nawilżającym, ma on wiele innych właściwości. To tylko kilka z jego niesamowitych cech:

  • pomaga regulować produkcję oleju przez skórę
  • zapobiega podrażnieniom
  • łagodzi egzemy, zapalenie skóry i łuszczycę
  • walczy z bakteriami
  • zwiększa elastyczność
  • chroni przed uszkodzeniem przez promieniowanie UV
  • ma właściwości przeciwstarzeniowe
  • zapobiega uszkodzeniom oksydacyjnym

Ile powinieneś użyć? To zależy od poziomu nawilżenia skóry. Niemniej jednak, gdzieś pomiędzy jedną a trzema kroplami powinno być w porządku. Co ciekawe, olejek skwalanowy można stosować jako bazę pod makijaż, od razu wsiąka w skórę. Możesz nawet zmieszać jedną kroplę olejku z podkładem, aby uzyskać dodatkowy efekt nawilżenia.

Jeśli czujesz, że Twoja skóra potrzebuje pomocy i chcesz jej dać to, co najlepsze, masz swoją odpowiedź. Polecamy ten cudowny olejek dla wszystkich bez wahania, ponieważ PRACUJE ZE WSZYSTKIMI RODZAJAMI SKÓRY.

Niesamowite, prawda? Zrób przysługę swojej skórze i idź po nią!

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld