Kosmetyki zawierające złoto. Kopalnia złota?

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

W starożytności, chińscy lekarze znali cudowną moc złota. Używali jej w wielu różnych chorobach. W średniowieczu słynny lekarz Paracelsus praktykował go również w celu pomocy swoim pacjentom także w problemach skórnych.

Jak widzimy, ludzie używają złota od wieków. Dziś znów jest to w najnowszych trendach, ale jak to wpływa na Twoją skórę?

Czy powinniśmy zacząć szukać złota na liście składników?


Spójrzmy na korzyści

Złoto stymuluje elastynę, która znajduje się w twojej skórze, czyniąc ją elastyczną i gładką. Ma ono również działanie antyseptyczne.

  • Zmniejsza zmarszczki. Jak mówiliśmy, ma to duży wpływ na elastynę. Dzięki temu kosmetyki zawierające złote płatki mogą sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać młodziej. Dzięki temu efekt jest widoczny niemal natychmiast.
  • Ma działanie stymulujące. Sprawia, że krew płynie szybciej dzięki temu, że skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona.
  • To sprawia, że twoja skóra jest jaśniejsza. Nawet słynna Kleopatra co wieczór używa złotych masek, aby jej twarz wyglądała młodo i jasno. 

Może pomóc przy problemach ze skórą. Dzięki silnemu działaniu antyseptycznym chroni skórę przed bakteriami, ale także pomaga przy trądziku i zaskórnikach.

Złoto dla urody

Jako produkt ekologiczny złoto jest doskonałym składnikiem kosmetyków. Wiele rodzajów badań wskazuje na skuteczność produktów z nim związanych, a zwłaszcza ich wpływ na skórę dojrzałą. Przyjrzyjmy się, jakich produktów powinniśmy go szukać.

  • Złota Maska. Z 24-karatowym złotem, to świetny pomysł przed wielką randką czy imprezą. Z łatwością zobaczysz wyniki tuż po tym, jak ją zdejmiesz. Jeśli masz więcej czasu, możesz znaleźć salon piękności, który wykona specjalny rodzaj złotej maski przy małej pomocy ultradźwięków. 
  • Kremy ze złotem. Łatwo go znaleźć w drogeriach. Upewnij się, że wszystkie składniki są naturalne i posiadają certyfikat bez okrucieństwa. Możesz wziąć krem na dzień, na noc lub oba, które będą najlepsze dla Twojej skóry. Udowodniono, że stosowanie produktów zawierających złoto przez kilka tygodni daje świetne rezultaty w pielęgnacji przeciwstarzeniowej.
  • Żel ze złotem. Szczególnie dobry do pielęgnacji oczu. Z innymi naturalnymi składnikami, takimi jak zielona herbata, żeń-szeń czy skrzyp pomoże Ci zadbać o skórę pod oczami. Wybierz ten, jeśli zazwyczaj większość dnia spędzasz przed komputerem. 

Dzięki efektom specjalnym możesz z łatwością stosować ten krem pod swój codzienny makijaż.

Używane i znane od wieków przez starożytnych ludzi, czerpały zyski z używania złota. To był najbardziej ukryty sekret piękna Kleopatry. Oprócz kąpieli w ciepłym mleku, każdej nocy używała maski z czystym złotem. 

Co więcej, w dzisiejszych czasach możemy sobie pozwolić na to samo, włożyć odrobinę luksusu w naszą pielęgnację skóry i zabrać wszystkie dobra z natury, aby nasza skóra wyglądała młodo i zdrowo przez długi czas.

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld