Pielęgnacja skóry dla mężczyzn - najnowszy światowy trend

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Fakt, że kobiety używają produktów, aby ich skóra wyglądała dobrze i zdrowo, nie jest czynnikiem decydującym. Kobiety używają tych produktów od lat, a historia kosmetyków sięga nawet ponad 7000 lat temu.

Jednak w dzisiejszych czasach pojawia się również trend, że mężczyźni są bardziej świadomi swojego wyglądu i bardziej otwarci na stosowanie produktów do pielęgnacji skóry. Dlaczego mężczyźni zaczynają mieć coś do pielęgnacji skóry i jakie dokładnie są te trendy?

Przeczytajmy razem, żeby się dowiedzieć.

 

Powodem, dla którego mężczyźni bardziej dbają o swoją skórę

Kiedyś mężczyźni byli bardzo konserwatywni, jeśli chodzi o pielęgnację skóry, a my nigdy nie używaliśmy więcej niż potrzebowaliśmy. Jeden pasek mydła wystarczyłby mojemu dziadkowi, aby zrobić całą rutynę pielęgnacji skóry, a on na pewno nie brakowało mu uwagi od żeńskich odpowiedników. Oczywiście, to były inne czasy i wiele się zmieniło. 

 

"Głównym powodem tego rosnącego zainteresowania jest to, że ludzie są wszędzie widziani, przez co rozumiem telewizję i Internet".

 

Richard Nixon musiał się tego nauczyć w trudny sposób. W 1960 roku przeprowadził debatę przeciwko Johnowi F. Kennedy'emu, która miała być transmitowana na żywo. Męski człowiek, którym był, odmówił nałożenia jakichkolwiek produktów do pielęgnacji skóry. Z drugiej strony John F. Kennedy pozwalał się pokryć tym, co miało sprawić, że dobrze wyglądał w telewizji, rozumiał znaczenie. Większość ludzi, którzy słuchali debaty w radiu stwierdziła, że Nixon wygrał. 

Ludzie, którzy oglądali debatę w telewizji, stwierdzili jednak, że John F. Kennedy wygrał przez osunięcie się ziemi, a następnie został prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. 

Dodając do tego znaczenie mediów społecznościowych w ostatnich latach, można zrozumieć, dlaczego nowoczesny mężczyzna uważa, że wygląd jest ważny. 

 

Więc obok kostki mydła, którą zawsze mieliśmy, jakie dodatkowe produkty mamy w naszym arsenale, aby dbać o naszą skórę, aby była ona zdrowa i świeża?

 

Męska skóra twarzy

Jeśli chodzi o twarz, to już stosujemy niektóre produkty. Podczas golenia nakładamy kremy lub żele do golenia, aby nasza żyletka mogła gładko przycinać brodę. Po goleniu nakładamy oczywiście kilka preparatów po goleniu, aby chronić skórę przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Tak więc, patrząc w ten sposób, używamy już niektórych produktów do pielęgnacji skóry twarzy. Po przebudzeniu należy również oczyścić twarz odrobiną zimnej wody, aby można było rozpocząć dzień od naturalnego przebudzenia.

Co nowego?

Mężczyźni zaczynają używać kremu nawilżającego do nawilżania twarzy. Nie jest nieznanym problemem, że możemy doświadczyć suchej skóry na twarzy, te preparaty nawilżające radzą sobie z tym.

Również mężczyźni po czterdziestce, a nawet późnej trzydziestce, zaczynają stosować krem przeciwstarzeniowy do walki z wronami - stopami wokół oczu i zmarszczkami, które rozwinęły się na ich czole. Jest to coraz bardziej powszechne i mężczyźni mniej wstydzą się używać tych produktów. 

Co więcej, mężczyźni zaczynają stosować peeling do twarzy. Kiedy jesteśmy na zewnątrz, niezależnie od tego, czy ćwiczymy, czy nie, nasze pory zatykają się cząsteczkami w powietrzu, ale także martwymi komórkami skóry. Czasami samo mycie twarzy nie rozwiązuje problemu. Rozwiązaniem jest peeling twarzy. Ten peeling pozbywa się zatkanych porów i odświeża skórę.

Męska skóra ciała

Większość mężczyzn handlowała w swoim barze mydła na żel pod prysznic. Jest to najpopularniejszy produkt stosowany podczas kąpieli pod prysznicem i nie jest to coś nowego. Te żele pod prysznic zazwyczaj zawierają więcej środków nawilżających i witamin dla organizmu niż mydło. Dlatego nie jest dziwne, że mężczyźni dokonali tego przełącznika. 

Nowym trendem jest jednak stosowanie kremów nawilżających ciało po prysznicu. Niektórzy mężczyźni mają naturalnie suchą skórę, która wymaga pielęgnacji po prysznicu. Prysznic usuwa wszystkie olejki do ciała, dzięki czemu skóra może stać się zbyt sucha. Dla tych osób, krem nawilżający do ciała jest idealnym rozwiązaniem. 

W końcu, mężczyźni zaczynają bardziej dbać o swoje ręce. Mężczyźni są bardziej podatni na wysychanie rąk z powodu, na przykład, podnoszenia ciężkich ciężarów na siłowni lub podnoszenia podczas pracy. Do nawilżania rąk można więc użyć balsamu do rąk.

Jak widać, podział na kobiety i mężczyzn coraz bardziej się zaciera, zwłaszcza w dziedzinie kosmetyki i pielęgnacji skóry. Mężczyźni nie wstydzą się już dbać o swój wygląd, co jest niesamowite! Wszyscy powinniśmy ćwiczyć i doskonalić nasze zabiegi pielęgnacyjne do tego stopnia, że stają się one naturalnym nawykiem!

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld