Paczuli - wielka moc w niepozornej roślinie

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Należy do rodziny z innymi, bardziej znanymi roślinami, takimi jak lawenda, mięta i szałwia, przez co często są pomijane. I to jest wielki błąd, moja droga. Olejek z paczuli, taki sam jak te ekstraktowane z powyższego, zapewnia wiele korzyści dla zdrowia i skóry.

Są trzy rodzaje Pogostemonów:

  • Hortensis
  • Heyneanus
  • Cablin

Ostatnia to paczula i jako jedyna może być użyta do produkcji olejku eterycznego.

Każdy olejek eteryczny ma pewne właściwości, które mogą sprawiać wrażenie, że wszystkie są takie same. Ale to nie jest prawda. Oczywiście, niektóre z nich byłyby podobne, ale każdy z nich ma swoją indywidualną moc.


Trochę historii

Ludzie wierzą, że jego nazwa pochodzi od "pacholi" - hinduskiego słowa oznaczającego "do zapachu" lub połączenia tamilskich słów "patchai" i "ellai", które oznaczają "zielony liść." Jego historia zaczyna się gdzieś w Azji, gdzie ludzie używali go w medycynie ludowej od XIX wieku. Szczególnie w Japonii            i Chinach. Uprawiana jest w miejscach tropikalnych, takich jak Brazylia czy Hawaje, w niektórych regionach Indonezji i Chin. Ludzie mogą kojarzyć jego zapach z latami sześćdziesiątymi, kiedy nazywali go "hipisowskim ziołem".

Jest taka historia, że faraon Tutanchamon chciał być, a właściwie został pochowany z 10 galonami, podczas gdy w Europie 1 funt paczuli był wart 1 funt złota.

 

Co jest takiego dobrego w oleju z paczuli?

  • Zmniejsza łupież i pomaga przy podrażnionej, suchej skórze głowy.
  • Wzmacnia system nerwowy i układ odpornościowy
  • Jest to naturalny dezodorant
  • Zapobiega ranom zakaźnym, przyspiesza ich gojenie i zmniejsza możliwość powstawania blizn.
  • Zmniejsza napięcie i pomaga się zrelaksować
  • To jest afrodyzjak i podnosi twoje libido
  • Reguluje hormony

 

Jak z niego korzystać

Mimo to, Producenci używają go również jako bazy w perfumach o pikantnym, ziemistym i drzewnym zapachu. Ma również właściwości antydepresyjne, więc samo nałożenie kropli na szyję lub nadgarstek może poprawić samopoczucie na cały dzień. Kropla na poduszkę w nocy pomoże Ci zasnąć, a nawet zwalczyć bezsenność.


Jest również popularny w medycynie o właściwościach przeciwgrzybiczych     i przeciwzapalnych. Zastosowanie go na uszkodzoną skórę lub ranę przyspieszy proces gojenia i zapobiegnie ewentualnym infekcjom w przyszłości.

Na rynku kosmetycznym najbardziej lubianymi właściwościami są: zapobieganie powstawaniu zmarszczek i redukcja cellulitu, działanie nawilżające skóry, usuwanie blizn i śladów.

Dodanie jej do kąpieli zaprowadzi Cię do Twojego własnego relaksującego spa. Nie tylko nawilży i poprawi kondycję Twojej skóry, ale także pomoże Ci się zrelaksować i poprawić samopoczucie. Takie same efekty może przynieść Ci masaż z użyciem olejku z paczuli.

Jest również uważany za afrodyzjak dla mężczyzn i kobiet, ponieważ stymuluje testosteron i estrogen. Poprawia również popęd płciowy i może być lekarstwem na impotencję.

Wlej kilka kropli w domu, miejscu pracy lub szafie, a będzie trzymać Ciebie           z dala od robaków lub owadów, co jest również dużą korzyścią dla tych, którzy boją się naszych małych, wielonożnych przyjaciół.

 

Jak widać, olej z paczuli, mimo że jest niedoceniany i pomijany, ma podobne zalety jak olejek lawendowy, ale jego aromat jest z pewnością inny. Jeśli nie jesteś wielkim fanem zapachu lawendy, dobrym pomysłem może być podanie zastrzyku olejku paczuli.

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld