Korzyści płynące z picia wody - niech to będzie twój nawyk!

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Każdy z nas zapewne słyszał, jak ważne jest picie odpowiedniej ilości płynów. Nawodnienie organizmu jest podstawą zdrowego funkcjonowania. Jednak żaden inny napój nie daje nam tych niesamowitych korzyści, jak woda. To dzięki niej żyjemy, a nasz organizm czerpie ogromne korzyści z picia wody. 

Dlatego powinieneś zacząć ją pić. Kiedy utrata wody przekracza 20%, człowiek umiera. I chociaż nie ma ona słodkiego smaku ani pięknego koloru, może zmienić twój stan zdrowia.

 

Dlaczego woda?

Korzyści płynące z wody pitnej można wymieniać bardzo długo. Poniżej przedstawiamy tylko niektóre z nich. Po pierwsze, może ona zatrzymać apetyt, poprawić trawienie i pomóc dowiedzieć się, czy jesteś po prostu spragniony czy naprawdę głodny. Po drugie pomaga stymulować przemianę materii i dzięki niej można pozbyć się toksyn z organizmu. Woda pitna ma również wpływ na Twoją skórę. Nawilża ona skórę i poprawia jej wygląd. Kolejną zaletą jest to, że może pompować Twoją energię, zmniejszając bóle głowy i poprawiając pamięć.

Kiedy pić wodę?

Na początku bardzo ważne jest, aby pić wodę zaraz po przebudzeniu. Po całej nocy, twoje ciało jest odwodnione. Szklanka wody obudzi cię lepiej niż mocna kawa.

Najlepiej pić wodę 15 minut przed i po posiłku. Ważne jest, aby nie robić tego podczas jedzenia. To utrudnia trawienie, nie czujemy sytości. Wypicie szklanki wody przed i po posiłku pozwoli nam mniej jeść. Dzięki temu zjesz mniej, a co za tym idzie chudniesz.

Jak często pijesz wodę?

Kiedy poczujesz się spragniony, jest już za późno. Twoje ciało jest już odwodnione. Musisz uważać, by nie doprowadzić do takiej sytuacji. Najlepszym rozwiązaniem jest picie wody przez cały dzień. Nawet jeśli nie czujesz pragnienia. Zawsze miej przy sobie butelkę wody. Twój system metaboliczny działa 24 godziny na dobę. Każda, nawet najmniejsza komórka w Twoim organizmie potrzebuje nawodnienia. Więc pamiętaj o wodzie.

Lepiej pić małe łyki przez cały dzień. Nie powoduj takiej sytuacji, że wieczorem zdajesz sobie sprawę, że przez cały dzień prawie nic nie pijesz. Picie dużej ilości wody na raz nie może ci pomóc. A ty możesz nawet czuć się gorzej. Regularne picie wody powinno być twoim nawykiem.

Ile wody powinieneś wypić?

Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Różne kursy wymiany można znaleźć w Internecie lub w książkach. Jednak żaden z nich tak naprawdę nie wie, ile wody potrzebujesz. W zależności od Twojej wagi, aktywności fizycznej czy pory roku, Twoje ciało potrzebuje innego nawodnienia.

Latem, kiedy temperatury są wysokie, ciało naturalnie daje Ci znać, że potrzebujesz więcej. Jesteś przeziębiony? Musisz też więcej pić. Dużo ćwiczysz? Poza tym, nie zapominaj o wodzie. Kobiety w ciąży również powinny pić dużo więcej wody. Dlatego najlepszą metodą jest słuchanie swojego ciała. Po kilku dniach testu poczujesz, ile wody sprawia, że czujesz się najlepiej.

Jaka woda do picia?

To naprawdę zależy od twoich preferencji. Woda mineralna jest najlepsza. To nie tylko woda, ale i minerały, które pomagają wzmocnić organizm. Woda gazowana jest zalecana do picia po wysiłku fizycznym. Bardzo ważna jest rezygnacja z wód smakowych. Mają one ogromną ilość składników chemicznych i cukru.

Ale ja nie lubię czystej wody...

Jest na to rozwiązanie. Możesz zrobić swoją własną wodę. Jednym z przykładów może być woda z ananasem. Wystarczy pokroić ananasa na małe kawałki. Dodaj go do wody i odczekaj 1,5 godziny. I jest gotowa! Można też dodać kostki lodu, zastąpić ananas innymi owocami, dodać miętę. Woda z naturalnymi owocami ma wiele witamin. Warto więc stworzyć swój ulubiony smak.

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld