Organiczna pielęgnacja skóry - odkryj nowy rodzaj kosmetyków

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Czy piękna, gładka skóra jest Twoim marzeniem? Oczywiście, najbardziej skutecznymi produktami, które mogą poprawić kondycję Twojej skóry są kosmetyki. Powinieneś jednak wiedzieć, jakie kosmetyki najlepiej działają na Twoją skórę. 

Pytani o to, nasza pierwsza myśl to... Organiczna! Organiczna jest zawsze najlepsza. W tym artykule chcemy wam przedstawić, dlaczego najwyższy czas przejść na organiczny. 

 

W dzisiejszych czasach wiele osób woli wydawać więcej pieniędzy i mieć pewność, że to, za co płacą, to wysokiej jakości produkty, które dadzą niesamowite rezultaty. Do tego typu droższych, ale wysokiej jakości kosmetyków możemy dołączyć produkty organiczne i naturalne. Są one teraz szalenie popularne. Jeśli szukasz nowych kosmetyków do pielęgnacji skóry i nie wiesz, jakiego rodzaju kosmetyków spróbować, uważamy, że nadszedł czas, aby wybrać te organiczne!

Jak dokładnie działają te kosmetyki, co zawierają?

Jak organiczne kosmetyki do pielęgnacji skóry wpływają na Twoją skórę?

 1. Najważniejsze jest to, że kosmetyki organiczne wykonane są wyłącznie z naturalnych składników. W przeciwieństwie do kosmetyków komercyjnych, kosmetyki organiczne nie zawierają w swoim składzie żadnych substancji chemicznych. Często bazują na roślinach, olejkach lub naturalnej wodzie.
 2. Po drugie, należy wiedzieć, jak odróżnić kosmetyki organiczne od naturalnych. Nie jest to takie oczywiste, ponieważ kosmetyki organiczne wykonane są z naturalnych składników, ale jest między nimi różnica. Więc jak rozpoznać te organiczne? Oto odpowiedź:

Kosmetyki naturalne często zawierają w swoim składzie składniki roślinne, zwierzęce i mineralne. Jednak sam termin "naturalny" nic nie znaczy ani nie sugeruje. Można go znaleźć wszędzie. Ludzie zazwyczaj myślą, że "naturalny" oznacza, że jest bezpieczny, a w rzeczywistości nic nie znaczy. Organiczny natomiast, to jest to, co prawdziwe. Kiedy coś jest organiczne, musi być certyfikowane. Oczywiście, organiczne kosmetyki do pielęgnacji skóry wykonane są z naturalnych składników, ale nie powinniśmy mylić tych dwóch i pamiętać, że są to tylko kosmetyki organiczne, które są faktycznie "bio". 

Co to znaczy?

 • Muszą one być wyprodukowane w co najmniej 90% z naturalnych składników pochodzenia organicznego, tak jak w przypadku upraw ekologicznych.
 • Kosmetyki organiczne muszą posiadać odpowiednią certyfikację

 • Ta część jest o wpływie tych kosmetyków na Twoją skórę. Po pierwsze, są one certyfikowane i dlatego powinny być dla Ciebie całkowicie bezpieczne. Kosmetyki organiczne dostarczają Twojej skórze wszystkich niezbędnych składników.

Jak zapewne wiesz, obecnie większość ludzi wybiera produkty ekologiczne i naturalne. Dotyczy to nie tylko żywności, która jest najpopularniejszą częścią ekologicznego stylu życia, ale także kosmetyków organicznych i naturalnych. Dlatego też, jeśli jesteś fanem zdrowego, ekologicznego stylu życia, powinieneś stosować go również do swojej rutyny pielęgnacji skóry.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy ich używać, poniżej znajdziesz powód, dla którego są one lepsze od zwykłych kosmetyków. Może jeszcze tego nie wiesz, ale to są rzeczy, których powinieneś unikać w kosmetykach organicznych:

 1. Formaldehyd działa jako konserwant bakteriobójczy
 2. Syntetyczne zapachy, barwniki i konserwanty, które powinny poprawić aromat i wygląd kosmetyków
 3. Parabeny pełnią również rolę konserwantów
 4. Olejki silikonowe
 5. Syntetyczny typ filtrów UV
 6. Wosk parafinowy pozyskiwany w procesie destylacji ropy naftowej w celu uzyskania odpowiedniej konsystencji

Jakie są inne powody korzystania z kosmetyków naturalnych oprócz tego, że są one przyjazne dla środowiska?

- żadnych chemikaliów!

- naturalny zapach!

- są bogate w składniki odżywcze!

-  mają właściwości przeciwstarzeniowe!

- są bezpieczne i delikatne!

Sądzimy, że udowodniliśmy, że kosmetyki organiczne są zdecydowanie lepsze dla Twojej skóry niż komercyjne. Wypróbuj je samodzielnie i poczuj różnicę!

Sprawdź nasz inny artykuł o naturalnej pielęgnacji skóry i spróbuj domowej roboty maseczki do twarzy!

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld