Kofeina. Możesz bez niej żyć?

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Spójrzmy prawdzie w oczy - większość z nas uwielbia kawę! Co więcej, nie wyobrażamy sobie życia bez niej, a nawet ta myśl wywołuje u nas niepokój. Czy rezygnacja z kofeiny przynosi jakieś korzyści zdrowotne? Czy to nam w jakiś sposób pomoże? Czy można sobie wyobrazić życie bez niej?

Nie ma nic bardziej relaksującego niż wstanie rano i zrobienie sobie filiżanki kawy. Kofeina wypełnia całe twoje ciało.

Zapach wypełnia pokój, a Ty go uwielbiasz. To przede wszystkim najlepszy początek dnia, który pozwala na prawidłowe funkcjonowanie i wykonywanie wielu zadań.

Badania pokazują, że z każdym rokiem spożywamy coraz więcej kofeiny. Może to być niebezpieczne z wielu powodów. W tym wpisie nie chodzi tylko o to, jak zła jest dla Ciebie kawa, ale przejście na bezkofeinową może Ci pomóc.

Podczas gdy wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki espresso lub Starbucks Coffee Vanilla Frappuccino, istnieje wiele korzyści zdrowotnych, które idą w parze z życiem bez kofeiny.

Tutaj wymieniamy kilka korzyści z życia wolnego od kofeiny.

1. Lepszy sen

Masz kłopoty ze snem? Cóż, to wina kofeiny.

 • Ponieważ to Cię energetyzuje, spanie może być trudne w większości przypadków (szczególnie jeśli wypiłeś 5 kubków tego dnia).
 • Nie tylko możesz mieć kłopoty ze snem, ale także może trwać to dłużej, ponieważ wysokie spożycie kofeiny wpływa na cykl snu.
 • To znaczy, że możesz czuć się senny w ciągu dnia i pełen energii w nocy, a to może być problematyczne, zwłaszcza jeśli musisz się obudzić w ciągu dnia.

2. Przyczyna bólu głowy

Nic dziwnego, że kofeina działa na cały organizm. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego czujesz, że twoja głowa zaraz eksploduje, jeśli nie napijesz się porannej kawy?

 • Kofeina lub jej brak jest jak wyzwalacz bólu głowy, a nawet migreny.
 • Oprócz bólów głowy spowodowanych odstawieniem kofeiny, możemy mieć również trudności z koncentracją, zmęczenie i łatwo się podrażnić.

3. Lęk

Stresujesz się? Przygnębiony? Niespodzianka. Kofeina może coś z tym zrobić.

 • Brak kofeiny z pewnością pomoże Ci kontrolować poziom stresu.
 • Co więcej, może on również pomóc we wszelkich problemach z sercem związanych z piciem kawy, np. kołataniu serca lub nadciśnieniu.
 • Udowodniono, że kofeina ma ogromny wpływ na depresję. Rzucając ją, możesz poczuć się lepiej.

4. Zdrowe trawienie

Kiedy pijesz dużo kawy, możesz mieć pewne problemy z trawieniem. W związku z tym częściej chodzisz do łazienki.

 • Codzienne spożywanie dużej ilości kawy może powodować biegunkę. Może również wystąpić GERD (choroba powodująca powrót zawartości żołądka do przełyku).
 • Również osoby, które nie piją kofeiny, mają większe wchłanianie składników odżywczych, więc jeśli pijesz dużo kawy dziennie, możesz mieć problemy z utrzymaniem właściwego poziomu żelaza w organizmie.

5. Oszczędzanie pieniędzy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile wydajesz na swoje ulubione napoje z kofeiną?

 • Kiedy zrobisz matematykę i policzysz, ile wydajesz rocznie, będziesz zszokowany.
 • Na przykład, możesz zrobić słoik i umieścić w nim wszystkie pieniądze, które wydajesz na swoje zamówienie Starbucksa dziennie lub miesięcznie. Kiedy go zobaczysz, będziesz wiedział, że nie jest tego wart.

6. Bielsze zęby!

Wszyscy chcemy tego hollywoodzkiego uśmiechu. To znaczy, białe zęby to zawsze dobra rzecz do posiadania.

 • Niestety, kawa i napoje kofeinowe mają tendencję do plamienia naszego uśmiechu i sprawiają, że ma on żółty kolor. Wszystko to jest spowodowane kwasami, które występują w tych napojach.
 • Rozpoczynając swoje życie bez kofeiny możesz mieć bielsze i zdrowsze zęby (i wszyscy tego chcemy!)

To jest to. Krótko mówiąc, jak widzisz, kawa (choć wspaniała) może mieć ogromny wpływ na Twoje życie. Żeby wyjaśnić, nie będziemy wam mówić, żebyście teraz przestali ją pić, ale najpierw rozważcie swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Dlatego możesz wiele wygrać, prowadząc życie bez kofeiny. Zacznij już teraz i nie będziesz tego żałował. Powodzenia!

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld