Pielęgnacja skóry w nocy - niech Twoja skóra odpocznie poprawnie

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Za każdym razem, kiedy czujesz się zmęczony i chcesz nic nie robić, i po prostu pójść spać, nie martwiąc się o nic, proszę, NIE. Rutyna dbania o czystą skórę jest prawdopodobnie jeszcze ważniejsza niż ta, przez którą przechodzisz po wstaniu. Oto dlaczego.

 

Istnieje przekonanie, że jeśli nie usuniesz makijażu przed pójściem spać, twarz Ci odpadnie. Nie, ja tylko żartuję, nikt tak nie uważa. Mamy nadzieję.

To naturalne, że kiedy oglądasz coś w łóżku mając laptopa na kolanach, przekąskę po prawej stronie i kakao (lub czerwone wino) po lewej, to wydaje się, że najlepiej jest po prostu pójść spać. Ale nie, nie jest. Nawet jeśli dzień był ciężki, a Ty po prostu chcesz dobrze wypocząć, nigdy nie powinieneś zapominać o nocnej rutynie pielęgnacji skóry.

 

Dlaczego rutyna nocnej pielęgnacji skóry jest tak ważna?

Po pierwsze, jeśli nie zdejmiesz makijażu, po prostu z własnej woli zatykasz sobie pory. I pamiętaj, to jedna z najgorszych rzeczy, jakie możesz sobie zrobić. Zablokowane pory są przyczyną większości problemów skórnych, takich jak:

  • nadprodukcja sebum - sprawia, że skóra nabiera niechcianego połysku i obrzydliwego uczucia
  • trądzik, odłamki i zaskórniki - brudna skóra jest łatwym celem dla bakterii i wolnych rodników
  • tępota - obudzenie się rano po tym, z założonym makijażem, nie sprawi, że skóra będzie wyglądać na wypoczętą, nawet jeśli masz na to ochotę
  • przedwczesne starzenie się - zanieczyszczenia rozkładają kolagen w Twojej skórze i powodują jej zwisanie

Makijaż jest jak klej, który zaprasza każdą obrzydliwą rzecz do przyczepienia się do twarzy. Brud, zanieczyszczenia powietrza, pot i wiele, wiele innych po prostu zajmują swoje miejsce na Twojej skórze. Używamy naszych pokrytych bakteriami smartfonów, które dotykają naszych policzków, nawet przypadkowo poruszają brudem z naszych rąk lub przedmiotów, których używamy. Wszystko jest brudne, nie pozwól, aby twoja twarz się do tego przyłączyła.

Pominięcie rutynowej nocnej pielęgnacji skóry tylko dlatego, że jesteś leniwy, może prowadzić do egzemy i jeszcze bardziej niebezpiecznych chorób skóry. Te 15 minut naprawdę nie sprawi, że się nie wyśpisz, ale może zapobiec przyszłym problemom.

Nie tylko skóra może "wpadać w kłopoty", nie usuwając makijażu. Jeśli myślisz, że "To tylko maskara, co może się nie udać?", cóż, wszystko. Tusz do rzęs może zatykać mieszki włosowe i powodować stany zapalne lub bolesne podrażnienia linii rzęs.

Najlepsze sposoby na usunięcie makijażu

  • Woda micelarna. - Jest delikatna i nie wymaga płukania. Usuwa zarówno makijaż jak i brud (oraz wszelkie niepożądane elementy z naszej skóry).
  • Olejek oczyszczający - najlepszy do cięższego makijażu, ale należy również użyć innego, mniej tłustego środka czyszczącego.
  • Chusteczki - nie zawsze są uważane za najlepsze dla Ciebie, ale są wygodne i zawsze możesz mieć je w swojej torbie, gdziekolwiek jesteś. Są zdecydowanie lepsze niż nie usuwanie makijażu w ogóle.

 

Kolejne kroki

Poza usuwaniem makijażu, jest jeszcze wiele innych kroków w rutynie pielęgnacji skóry, z którymi należy się trzymać. I co ważne - nie można tego zrobić, jeśli pominie się ten pierwszy.

Nie ma sensu nakładać na skórę serum ani kremu do twarzy. Mam jeszcze trochę "bariery" w postaci podkładu. Nie wchłonie się i pozostanie jak kolejna zbędna warstwa i zablokuje skórze oddychanie. Poza tym, zmarnujesz cenne kosmetyki i własne pieniądze, na co?

 

Jak widzisz, jest wiele powodów, dla których powinnaś usunąć Swój codzienny makijaż. Oszczędzaj te 15-20 minut na rutynę przed pójściem spać, a później oszczędzaj sobie strasznych problemów ze swoją skórą.

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld