Żylaki - czy jest jakieś ratunek dla twoich nóg?

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Według statystyk, około 25% osób dorosłych zmaga się z żylakami. Jest to poważny problem, który może nawet wymagać leczenia, gdy sytuacja się pogarsza. Dowiedzmy się czegoś więcej na ten temat.


Żylaki - mogą wystąpić naprawdę zauważalne lub prawie niewidoczne. Wszystko zależy od czynników naturalnych i Twojego codziennego stylu życia.

W rzeczywistości, żylaki są żyłami, ale to, co czyni je tak charakterystyczne jest, są czerwone, fioletowe, a czasami nawet niebieskie. Mają również tendencję do powiększenia, opuchnięcia i skręcenia. Niestety, żylaki mogą powodować ból, obrzęk kostek, dyskomfort lub skurcze w nogach - szczególnie w nocy.

 

Przyczyny żylaków

Istnieje kilka czynników ryzyka, które mogą powodować żylaki. Sprawdźmy je, aby spróbować złagodzić ich złe wyniki.

Przede wszystkim należy mieć w świadomości, że zapobieganie powstawaniu żylaków nie jest możliwe. Jedyne co można zrobić, to leczyć, łagodzić i chronić przed pogorszeniem się stanu zdrowia.

Ale jeśli znasz najczęstsze czynniki możesz spróbować zmniejszyć ich wpływ na twoje nogi i żyły.

Zatem:

  • nadwaga i otyłość - to oczywiste, że im więcej kilogramów nogi muszą nosić, tym gorzej dla ich zdrowia. Jeśli chcesz prawidłowo dbać o swoje nogi, powinieneś spróbować schudnąć. Skorzysta na tym całe ciało!
  • historia rodziny - jeśli twoi rodzice lub dziadkowie mieli problemy z żylakami, istnieje duża szansa, że ty też możesz na nie cierpieć. Czynnik ten jest niemożliwy do zmniejszenia , ale można obserwować swoje żyły u nóg       i starać się nie pozwolić im się pogorszyć.
  • styl życia - to jest coś, co możesz zacząć zmieniać nawet dzisiaj. 

 

Każdy ekspert powiedziałby ci, że przebywanie w tej samej pozycji - siedzącej lub stojącej - utrudnia pracę twoim żyłom nóg. Dlaczego? Muszą one długo transportować krew pod wpływem grawitacji, co powoduje ich zmęczenie          i zaburzenia żył. Jeśli pracujesz w pozycji siedzącej, staraj się od czasu do czasu poruszać, aby dać nogom trochę ulgi. Ponadto, brak codziennej aktywności fizycznej powoduje problemy z żyłami.

  • ciąża - jest to czynnik, który sprawia, że szansa na żylaki jest znacznie większa, ale rezygnacja z niepotrzebnych czynności w czasie ciąży może ją zmniejszyć. Eksperci sugerują również, że kobieta w ciąży powinna spać po swojej lewej stronie, aby ułatwić sobie krążenie krwi.

Ponadto, niektórzy ludzie twierdzą, że będąc w wieku powyżej 50 lat lub będąc         w menopauzie może powodować to większe ryzyko żylaków .

Złagodzić żylaki

Jak wspomniano powyżej żylaki są naprawdę widoczne co czyni je naprawdę nie atrakcyjnymi. Czy możesz zrobić coś, aby Twoje nogi wyglądały zdrowo pomimo żylaków?

Skupmy się na łagodzeniu bólu i spuchniętych nogach. Te dolegliwości związane z żylakowatością występują najczęściej. Tutaj masz kilka pomysłów na złagodzenie dyskomfortu w nogach:

  • Masaż - jest to jedna z najlepszych metod na relaks po pracowitym dniu. Więc dlaczego nie zrobisz tego samego dla swoich nóg? Można też dodać trochę olejków eterycznych.
  • Pończochy uciskowe - jest to powszechnie stosowany środek podtrzymujący nogi u osób zmagających się z żylakami. Pończocha uciskowa wspiera Twoje żyły, łagodzi ból i może zapobiegać obrzękom nóg.

 

  • Ćwiczenia - powinny stać się częścią twojego stylu życia. Wykonanie kilku prostych ćwiczeń poprawi Twoje krążenie krwi. Możesz spróbować takich ćwiczeń jak joga, jazda na rowerze czy pływanie. Nawet chodzenie może odciążyć Twoje nogi i pomóc Ci się zrelaksować.


Ubrania i buty - jeśli kochasz obcisłe ubrania i wysokie obcasy, ale cierpisz na żylaki, mamy złe wieści. Mają one wpływ na twoje nogi i utrudniają krążenie krwi. Lepiej byłoby wybrać ubranie luźno przylegające i zrezygnować z noszenia wysokich obcasów. W ten sposób dajesz nogom trochę ulgi.

Oczywiście, istnieją również inne medyczne sposoby leczenia żylaków. Jeśli poważnie na to cierpisz, powinieneś skontaktować się z lekarzem w celu dostosowania odpowiedniej terapii. Żylaki mogą powodować naprawdę bolesne i niebezpieczne problemy , więc nie czekaj i nie wahaj się. 

Jak widać, istnieją pewne czynniki wpływające na nogi i sprawiają, że żylaki mogą potencjalnie występować w przyszłości. Istnieją również pewne przyczyny niemożliwe do zmniejszenia. Teraz wiesz, co zrobić, aby zapobiec pogorszeniu się sytuacji. Ale pamiętaj, aby skontaktować się z lekarzem, jeśli coś się pogorszy, aby uniknąć wszelkich powikłań.

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld