Yerba mate - wszystko, co musisz wiedzieć o tej niesamowitej herbacie!

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Na pewno spotkałeś się z nią kilka razy. Wszyscy wokół ciebie wydają się szaleni na punkcie tego niezwykłego napoju o magicznych właściwościach. Ale co dokładnie yerba mate może zrobić? Czy naprawdę warto ją pić?

Yerba mate zyskała ostatnio ogromną popularność na całym świecie. Według opinii tysięcy ekspertów, może pobudzić Twoje ciało i umysł, a nawet zapobiec niektórym poważnym chorobom. Sprawdźmy, które z tych opinii są prawdziwe!

 

Co to jest?

Ale najpierw, byłoby miło poznać, co dokładnie będziemy badać. Jak to się robi? Skąd to jest? I oczywiście, co to jest? Czytaj dalej i dowiedz się! Yerba mate to herbata pochodząca z Ameryki Południowej. Od wieków jest popularnym napojem w wielu krajach, takich jak Argentyna, Chile, Paragwaj, Brazylia czy Urugwaj. Produkowana jest z suszonych liści Ilex paraguariensis - gatunku świętojańskiego rosnącego w lasach subtropikalnych Ameryki Południowej.

Zwiększacz energii

Jedną z największych właściwości yerba mate jest  jej zdolność do zwiększania energii. Jest to jedna z głównych właściwości, z których słynie ta herbata. 

Dowiedzmy się jak to działa!

Według wielu badań, yerba mate zawiera więcej kofeiny i teobrominy niż w zwykłej herbacie. Substancje te pobudzają energię i mogą zmniejszać zmęczenie. Ale co jest wielką zaletą tej herbaty, ma ona mniej kofeiny niż kawa. Dzięki temu nie występuje nerwowy i drżący efekt uboczny. Co więcej, ta herbata z Ameryki Południowej, pita regularnie, może zwiększyć Państwa czujność i zdolność do koncentracji na dłuższy czas.

Spalanie tłuszczu

Yerba mate nie tylko dodaje Ci trochę energii, ale może również poprawić Twoją wydajność i przyspieszyć spalanie tłuszczu. Jak to działa?

Możesz być zaskoczony, że yerba mate jest świetnym środkiem wspomagającym odchudzanie. Pobudza on metabolizm nie tylko ogólnie, ale co jest bardziej imponujące podczas aktywności. Dzięki temu Twoje ćwiczenia są bardziej efektywne. Oprócz przyspieszenia spalania tłuszczu, stymuluje również hormony, które obniżają poziom cukru we krwi i blokują głód. W ten sposób zmniejsza się dzienne spożycie kalorii.

Ochrona

Może się to wydawać prawie niemożliwe, ale yerba mate może chronić przed niektórymi naprawdę poważnymi chorobami i mniejszym ryzykiem ich wystąpienia. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju chorobom można zapobiec dzięki tej niesamowitej herbacie.

Według wielu badań naukowych regularne spożywanie yerba mate może zapobiegać rozwojowi komórek nowotworowych w organizmie. Odnosi się to głównie do raka jelita grubego. Może to również pobudzić Twój system odpornościowy w ogóle. Jest to możliwe dzięki zawartości saponin - związków chemicznych o właściwościach immunostymulujących. Mogą one również zmniejszać stan zapalny.

 

Wspieraj swoje serce

Regularne picie tej zdumiewającej herbaty może być również korzystne dla zdrowia serca. Dowiedz się, jak napój może poprawić stan jednego z najważniejszych organów w Twoim ciele!

Według badań, herbata ta ma duży wpływ na poziom cholesterolu w organizmie. Może obniżyć zły poziom cholesterolu i cholesterol górnego dobra. Dzięki temu poprawia się praca serca. Prowadzi to do zapobiegania wielu chorobom sercowo-naczyniowym w przyszłości. Yerba mate może również pomóc Ci kontrolować poziom cukru we krwi, co jest wspaniałą wiadomością dla chorych na cukrzycę. Jest bogatym źródłem antyoksydantów, które neutralizują wolne rodniki, będące również przyczyną uszkodzeń komórek skóry. Ponadto, w jego zawartości znajduje się wiele witamin.

Ostrożnie pij yerba mate

Pomimo tego, że są one naprawdę użyteczne i korzystne, istnieją pewne możliwe skutki uboczne, które mogą wystąpić przy zbyt dużym spożyciu . Przeczytaj o nich i bądź świadomy.

Jeśli regularnie zażywasz niektóre leki, takie jak IMAO (zazwyczaj przepisywane osobom zmagającym się z depresją lub chorobą Parkinsona), powinieneś zapytać swojego lekarza, czy yerba mate jest bezpieczna. Kofeina może wchodzić w interakcje z niektórymi substancjami zawartymi w pigułkach, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności. Ponadto, kobieta w ciąży musi być ostrożna przy jej piciu i zgłosić się do specjalisty, aby nie skrzywdzić siebie i płodów. Jeśli jesteś wrażliwa na kofeinę, powinieneś również stosować tę herbatę z ostrożnością ze względu na możliwość wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych, takich jak bóle głowy lub wyższe ciśnienie krwi.

Jest wiele korzyści z picia yerba mate. Może pomóc Ci schudnąć lub zwiększyć poziom energii. Wspiera również serce i zapobiega niektórym chorobom. Ale musisz wiedzieć, że przedawkowanie może powodować skutki uboczne, więc należy być ostrożnym. Tak czy inaczej, ta herbata z Ameryki Południowej może naprawdę poprawić Twoje zdrowie, więc warto ją spożywać

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld