Proteiny jedwabiu - Twój prywatny ochroniarz skóry

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Białka jedwabiu są jak niewidzialna, ultra wrażliwa tarcza na twarzy, dzięki której Twoja skóra jest w stanie walczyć z przeciwnościami losu, z którymi zmagasz się na co dzień.

 

Kiedy słyszysz słowo jedwab, jaka jest twoja pierwsza myśl? Miękkie, słabe, delikatne, luksusowe, gładkie, drogie, eleganckie, wyjątkowe. Jedwabne ubrania sprawiają wrażenie delikatnego odzienia ciała. Teraz możesz sobie wyobrazić, że proteiny jedwabiu oddziałują na Twoją skórę w ten sam sposób. Poczujesz, że jest to Twoja druga skóra, a co więcej - jej lekkość potęguje przyjemne doznania.

 

Jedwab. Co to jest?

Najbardziej luksusowy rodzaj jedwabiu pochodzi z Chin. Istnieje kilka legend, które traktują o początkach jedwabiu, niektóre pochodzą z Indii i Chin. Tajemnicza formuła jedwabiu była chroniona przez chińskiego cesarza i każdy, kto ukradłby tę tajemnicę, zostałby skazany na śmierć.

Jedwab jest produkowany przez jedwabniki, które później przekształcają się w formę motyla. Jedwabniki mogą żyć na kilku rodzajach drzew, ale najbardziej delikatny jedwab pochodzi od jedwabników, które żywią się liśćmi morwy.

 

Jeśli chcemy uzyskać doskonałą jakość jedwabiu, musimy zapewnić jedwabnikom ciepłe, suche i czyste warunki. Jedwabne nici są bardzo elastyczne, mocne i długie, jedna nić może przejść do 1,6 km.

 

Co zawiera białko jedwabiu?

Dwa główne składniki: fibroina i serycyna są podobne do tych, które znajdują się       w naszej skórze i włosach.

Fibroina - jak może wpływać na Twoją skórę?

Fibroina dba o nawilżenie i zapobiega utracie wody w naszej skórze. Ponadto łagodzi stany zapalne skóry, redukuje zmarszczki i poprawia elastyczność.

Korzyści ze stosowania Fibroiny:

 • nawilżanie skóry
 • zmiękczanie skóry
 • mniej widoczne zmarszczki
 • elastyczna skóra

Serycyna - jak może wpływać na twoją skórę?

Serycyna nazywana jest "naturalnym nawilżaczem" i tworzy delikatną warstwę, która pomaga skórze oddychać i czyni ją miękką. Kolejnym wielkim atrybutem serycyny są jej właściwości lecznicze. Dzięki temu może uspokoić podrażnioną skórę, naprawić rany i usunąć wszelkie uszkodzenia.

Korzyści ze stosowania Serycyny:

 • naturalny nawilżacz
 • kuracja lecznicza
 • naprawa ran
 • likwidacja szkód

Jakie są korzyści z protein jedwabiu w kosmetykach do pielęgnacji skóry?

Obecnie istnieją tysiące marek kosmetycznych. Rynek kosmetyczny rozwija się niezwykle szybko. Nie wszystkie z nich posiadają kosmetyki zawierające składniki dobrej jakości. Możemy znaleźć kosmetyki do każdego rodzaju skóry, różnych problemów i do różnych celów.

 

Proteiny jedwabiu mają kilka korzyści dla naszej skóry, sprawdźmy to:


Wygładzanie, napinanie skóry i stymulowanie produkcji kolagenu.

Jeśli masz kilka zmarszczek, białka jedwabiu zmniejszą ich widoczność               i sprawią, że staną się gładkie, poprawią elastyczność skóry, co w efekcie końcowym będzie miało efekt przeciwstarzeniowy. Zwiększona produkcja kolagenu dodatkowo wzmocni efekt anti-aging.

 

Nawilżanie

Skóra sucha powinna być traktowana kosmetykami zawierającymi białka jedwabiu. Fibroina i serycyna to doskonałe źródła nawilżenia i chronią również skórę przed utratą wody.


Leczenie blizn i ran

Ponadto, białka jedwabiu, z uwagi na ich leczenie, mogą leczyć nasze problemy skórne, takie jak blizny i rany. Wielu z nas ma pozostałości po trądziku, a kosmetyki zawierające białka jedwabiu pomogą się ich pozbyć.

 

Chronić przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce

W okresie letnim nasza skóra jest stale pod wpływem słońca. Promienie UV powodują większą ilość wolnych rodników, które wysuszają naszą skórę - jest to idealne środowisko do powstawania zmarszczek. Proteiny jedwabiu zawierają antyoksydanty, które mogą zwalczać wolne rodniki i naprawiać wszelkie uszkodzenia spowodowane przez promienie słoneczne.

 

Naprawa i regeneracja komórek

Proteiny jedwabiu mają również dużą zdolność do regeneracji uszkodzonych komórek skóry. Jest to kluczowy element w pielęgnacji skóry, jeśli chcemy mieć zdrową i młodo wyglądającą skórę.

 

Gdzie jeszcze możemy znaleźć białka jedwabiu?

Produkty do włosów

Dzięki właściwościom regenerującym proteiny jedwabiu pojawiają się również w kosmetykach do włosów. Pomagają one włosom suchym i zniszczonym w ich nawilżeniu i zmniejszeniu kręcenia się. Proteiny jedwabiu możemy stosować jako płynny jedwab do szczotkowania włosów. Co więcej, tworzą one specjalną warstwę, która chroni, regeneruje i odbudowuje włosy.Produkty do makijażu i paznokci

Fibroina i serycyna sprawiają, że makijaż jest bardziej wyrównany i daje efekt wygładzający. Twoje paznokcie zostaną zregenerowane. Jeśli będziesz używać kosmetyków z jedwabiu, będziesz mogła cieszyć się naturalnym wyglądem i zachować makijaż na dłużej.

Podsumowanie - korzyści z protein jedwabiu

 • naprawa i regeneracja komórek wspomagających
 • ochrona przed słońcem
 • stymulowanie produkcji kolagenu
 • wygładzanie zmarszczek
 • leczenie blizn i ran
 • leczenie przeciwstarzeniowe
 • Nawilżanie i nawilżanie skóry

Podsumowując - co musisz wiedzieć:

Wreszcie, dzięki pracy jedwabników otrzymujemy niesamowity składnik, który może czynić cuda naszej skórze. Białka jedwabiu mają wiele zalet, ale najważniejszą rzeczą jest to, że pochodzą z natury.

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld