Pielęgnacja paznokci - Porady pielęgnacyjne dla zadbanych dłoni

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Które z nas nie chce mieć pięknych paznokci? Kobiety zrobią wszystko, by dbać o dłonie, bo tak najłatwiej dostrzec pierwsze oznaki starzenia się. Ale czy na pewno wiesz wszystko o pielęgnacji paznokci?

 

Spójrzcie na swoje paznokcie!

Paznokcie są zbudowane z warstw białka zwanego - keratyną. Sprawia ona, że paznokcie są mocne i odporne na uderzenia. Naturalne i zdrowe paznokcie mają być gładkie, bez wgłębień i rowków. Kolor jest jednolity, bez plam i przebarwień. Oczywiście jeśli zrobisz sobie krzywdę i na paznokciu pojawi się czarna kropka, nie martw się - będzie rosnąć wraz z paznokciem. Przedstawimy Państwu kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji paznokci.


Lista “to do” dla pielęgnacji paznokci:

  • Utrzymuj paznokcie czyste. Jak pewnie myjesz twarz codziennie, to myjesz paznokcie? Utrzymywanie ich w czystości chroni przed bakteriami, co jest niezwykle ważne dla zapobiegania stanom zapalnym pod paznokciami.
  • Paznokcie powinny być suche. Zawsze, gdy używasz ostrych produktów chemicznych, używaj rękawic, które ochronią cię przed uszkodzeniem skóry.
  • Dobra higiena paznokci. Używaj ostrych nożyczek do manicure i przycinaj paznokcie w poprzek, a następnie delikatnie zaokrąglaj końcówki.
  • Użyj nawilżacza. Kiedy używasz balsamu do rąk, wcieraj go również w paznokcie i skórki. Do skórek możesz również użyć specjalnych olejków, które można kupić w aptece lub jeśli masz w domu olejek kokosowy lub oliwę z oliwek, nie krępuj się ich używać.
  • Zastanów się nad przyjmowaniem biotyny. Wiele badań wykazuje, że ma ona duży wpływ na paznokcie, hamując proces łamania się paznokci poprzez uczynienie ich mocnymi.
  • Zachowajcie zdrową dietę i bądźcie nawodnieni. Nie jest tajemnicą, że dobra i zdrowa dieta pełna witamin, makro i mikroelementów pomoże Ci zdobyć wymarzone paznokcie.

 

NIE DZIAŁAĆ - Aby zapobiec uszkodzeniu paznokci:

  • Obgryzanie paznokci. Pomijając fakt, że generalnie wygląda to kiepsko, może być też niebezpieczne. Obgryzanie paznokci daje bakteriom wolny dostęp do organizmu, co może spowodować stan zapalny.
  • Zdejmowanie żelu/lakieru hybrydowego. Jeśli chcesz uniknąć problemów z paznokciami, po prostu nie odklejaj mani.
  • Przytnij skórki. Jest to naturalna ochrona miejsca, w którym paznokieć zaczyna rosnąć. Zamiast obcinać paznokcie, należy nałożyć specjalny olejek do usuwania skórki, a następnie odepchnąć go z powrotem za pomocą płaskiej końcówki pomarańczowego patyczka lub freza do skórek. Następnie należy delikatnie usunąć martwy naskórek chusteczką lub delikatną stroną kostki polerującej.
  • Malowanie paznokci tam i z powrotem. Zamiast tego użyj jednego płynnego ruchu. Dzięki tej technice otrzymujesz mniej poszarpanych końcówek - plus, ten ruch jest mniej traumatyczny dla Twojego łożyska paznokcia.

 

Tak niewiele potrzeba, aby być szczęśliwym posiadaczem pięknych paznokci. Postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami, prowadź zdrowy tryb życia, pij wodę i ciesz się efektami.

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld