Poznaj Gua sha - chiński masaż twarzy

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Na pewno prawie każdy z nas uwielbia masaże. Dzięki temu czujemy się bardziej zrelaksowani i mniej zestresowani. Zarówno nasze zdrowie fizyczne jak i psychiczne będzie w znacznie lepszym stanie. Dlatego masaż jest potrzebny każdemu z nas. Słyszeliście kiedyś o chińskim masażu twarzy "Gua Sha"? Jeśli nie, musicie go wypróbować! Przeczytajcie ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się jak fantastyczne i niewiarygodne mogą być jego efekty!

 

Nowy trend urody

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czym są te różowe i zielone kamyki            w różnych kształtach? Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych trendów, szczególnie na Instagramie. Jest to świetna alternatywa dla najlepszych kosmetyków. Są one w stanie odmłodzić skórę i dodać jej blasku. To wszystko dzięki masażowi gua sha!

Jak działa Gua Sha?

Obejmuje to pocieranie twarzy i ciała twardymi narzędziami. Jest to powszechnie znane w chińskiej medycynie. Traktuje się ją jako terapię. Zmniejsza ilość stresu, rozluźnia mięśnie i stymuluje krążenie krwi. Co ciekawe, może być również pomocny w powrocie do zdrowia po niektórych chorobach, takich jak grypa. 


Skąd nazwa "Gua Sha"?

Pochodzi z Chin. "Gua", w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza "skrobanie". Jednakże, "sha" oznacza "czerwoną wysypkę". Chińska pielęgnacja skóry polega na pocieraniu twarzy, co wygląda jak skrobanie. Jest ona wykonana ze specjalnych narzędzi, które powodują zaczerwienienie skóry. 

Pośrednio po masażu, będziesz miał kilka siniaków i plam. Ale nie martw się. Po jakimś czasie Twoja twarz wygląda naprawdę pięknie i zdrowo.

Jakie narzędzia są potrzebne do masażu chińskiego?

Potrzebujesz specjalnego narzędzia, jeśli chcesz osiągnąć pożądane efekty. Konieczne jest posiadanie tych płytkich lub z rogami. Są one w zaokrąglonym kształcie, więc nie szkodzą podczas pocierania.

Te narzędzia są zrobione z jadeitu. Mogą być w innym rozmiarze. Jeśli chodzi o masaż twarzy - najlepszym rozwiązaniem będzie ten najmniejszy.

Jak wygląda Gua Sha?

Na początku bardzo ważne jest, aby nawilżyć skórę za pomocą niektórych olejków. Następnie należy wykonać ręczny masaż, aby przygotować skórę. Gua Sha stosowany na twarz zmniejsza opuchliznę. Ponadto redukuje zmarszczki, szczególnie pod oczami. Działa podobnie jak joga - poprawia elastyczność skóry

Czy to jest bolesne?

Chiński masaż twarzy powoduje powstawanie czerwonych plam                       i siniaków na skórze, ale blizny te znikają po kilku dniach. Zabieg może być nieco bolesny, ponieważ skóra twarzy jest wrażliwa. Objawy te ustępują jednak po 24 godzinach.

 

Gua Sha - właściwości zdrowotne

Głównym celem tego masażu jest to, aby:

 • rozluźnić mięśnie
 • poprawić krążenie krwi
 • zmniejszyć ilość stresu
 • dotlenić cały organizm
 • zmniejszyć zmarszczki
 • poprawić elastyczności skóry i ją ujędrnić

W medycynie chińskiej jest to rozwiązanie problemów zdrowotnych, takich jak grypa czy inne choroby. Co więcej, poprawia również nasze samopoczucie. Możesz również poradzić sobie z bólem mięśni i stawów, stanami zapalnymi, wysoką gorączką i pomóc  schłodzić ciało lub obrzęk twarzy. 

Gua Sha - ostrzeżenia

Ten rodzaj masażu jest medytacyjny. Jednak nie jest on przeznaczony dla wszystkich. Przeciwwskazaniami są:

 • menstruacja
 • ciąża
 • rany lub rany na twarzy
 • krwawienie
 • przyjmowanie niektórych leków przeciw zakrzepom
 • wrażliwość na promieniowanie UV 

Gua Sha jako domowy masaż?

Oczywiście, możesz skorzystać z Gua Sha w domu. Potrzebujesz tylko specjalnych narzędzi i trochę olejków, które będą pomocne przed masażem. Możesz to zrobić sam. Jest to świetny pomysł, gdy masz trochę wolnego czasu. Jest to doskonały rodzaj relaksu - zaufaj nam.

Chiński masaż twarzy Gua Sha - wart jest tego czy nie?

Gua Sha to doskonały masaż, który poprawia wygląd naszej skóry, redukuje zmarszczki i poprawi elastyczność skóry. Ponadto rozluźni mięśnie, poprawa krążenie krwi, zmniejszy ilość stresu i dotleni cały organizm. 

Ale pamiętaj, że chiński masaż twarzy nie jest dla wszystkich. Co więcej, może być dość bolesny. Więc jeśli jesteś bardzo wrażliwy, zastanów się nad tym. 

Jeśli jednak Twoje ciało może podjąć się tego zabiegu - zrób to. W rezultacie możesz wyglądać nawet dziesięć lat młodziej! Te małe kamyczki czynią cuda. 

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld