Orzeszki - dlaczego są najlepszymi przyjaciółmi twojego zdrowia?

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Orzechy są jedną z najzdrowszych przekąsek, jakie można zjeść, gdy ma się ochotę na coś chrupiącego. Ale czy znasz wszystkie ich zalety? Odkryjmy je!

 Ale przede wszystkim musimy wiedzieć, jakie orzechy można znaleźć. Te poniżej są najbardziej popularne i dostępne w każdym sklepie:

 • orzechy włoskie
 • migdały
 • nerkowce
 • orzechy laskowe
 • orzechy brazylijskie
 • orzechy makadamia
 • pistacje
 • orzechy pekan
 • kasztany
 • kokosy
 • orzeszki ziemne

To całkiem niezła lista, prawda? Zbadajmy teraz, co mogą nam dostarczyć!


Bogaty w składniki odżywcze i antyoksydanty

Być może słyszeliście, że orzechy są bardzo zalecane, ponieważ są wspaniałym źródłem wielu składników odżywczych. Czytajcie dalej, aby dowiedzieć się, co dokładnie zawierają.     

W orzechach znajduje się szeroka gama składników odżywczych, takich jak witamina E, fosfor, miedź, selen czy magnez. Mają również dużo błonnika i białek.

Przeciwutleniacze są również zawarte w tych małych skarbcach. Są one dobre dla zdrowia dzięki właściwościom redukującym wolne rodniki. Dzięki temu skóra jest chroniona przed uszkodzeniami komórek i ryzykiem chorób skóry.

Wsparcie dla odchudzania

Z drugiej strony, orzechy są również bogate w kalorie i tłuszcze, ale nie należy się tego naprawdę bać. Jak to możliwe? 

Jak wspomniano powyżej, zawierają one bardzo duże ilości kalorii i tłuszczu. Ale szczerze mówiąc nie wszystkie ich kalorie są wchłaniane

Ponadto, ze względu na dużą zawartość włókna orzechowego, wspomagają uczucie pełności. Mogą być wspaniałą przekąską, jeśli jesteś głodny i marzysz o czymś chrupiącym. Zastąp wszystkie niezdrowe i wysokoprzetworzone przekąski na przykład migdałami lub pistacjami - niech to będzie Twój nowy zwyczaj!

Ale pamiętaj, że są zdrowe tylko wtedy, gdy są surowe. Nie oczekuj, że utrzymasz swoją wagę, spożywając migdały w czekoladzie lub smażone i solone orzeszki ziemne - to przyniesie ci odwrotny efekt.

 

Pomocnicy serca

Wiele badań pokazuje, że codzienne spożywanie orzechów może poprawić zdrowie serca i zapobiec niektórym chorobom układu krążenia. Jak? 

Po pierwsze, orzechy mogą obniżyć poziom złego cholesterolu i zwiększyć dobry poziom w organizmie. Najbardziej przydatne w tym celu są orzechy makadamia, migdały i orzechy laskowe.

Po drugie, orzechy są naprawdę pomocne, jeśli chodzi o obniżenie ciśnienia krwi i stresu oksydacyjnego. Nie podnoszą też poziomu cukru we krwi, ponieważ są bogate w węglowodany niezdrowe przekąski.

Podsumowując, ze względu na pomoc w kontrolowaniu prawidłowego poziomu cholesterolu, ciśnienie i poziom cukru we krwi orzechy są niezbędne do utrzymania kondycji serca. Dlatego mogą być chronione przed atakiem serca, udarem lub nadciśnieniem.

Orzechy wspierają zdrowie psychiczne

Wiele osób twierdzi, że orzechy mogą być również korzystne dla twojego umysłu i zapobiegać niektórym zaburzeniom psychicznym. Przyjrzyjmy się bliżej.

Ze względu na bogactwo kwasów tłuszczowych omega-3 orzechy promują zdrowie psychiczne i poprawiają pamięć. W ten sposób można zapobiec niektórym chorobom związanym z wiekiem, takim jak choroba Alzheimera czy reumatoidalne zapalenie stawów. 

Stymulują one również prawidłowe krążenie krwi i szybszy przepływ krwi do mózgu. Dlatego inne zaburzenia psychiczne również mogą zostać złagodzone. Na przykład pomagają one w walce z schizofrenią lub depresją.

 

Orzechy zwiększają twoje piękno

Nie tylko zdrowie, ale i Twoja uroda może skorzystać z orzechów. Dowiedzmy się, jak mogą one poprawić Twoją skórę. 

Bycie doskonałym źródłem witaminy E sprawia, że są one niesamowitym pokarmem pobudzającym skórę. Witamina ta pomaga w rozszerzaniu naczyń krwionośnych skóry                        i zmniejszaniu stanów zapalnych. Dzięki temu skóra jest lepiej nawilżona i łatwiej pozbyć się trądziku, ciemnych plam, a nawet egzemy.

Co więcej, niektóre rodzaje - takie jak orzechy brazylijskie - pomagają neutralizować wpływ wolnych rodników na skórę i zwiększają jej odporność. Inne rodzaje pielęgnujące skórę to migdały, nerkowce lub pistacje.

 

Orzechy podają ci pomocną dłoń, jeśli chodzi o zdrowie serca i leczenie zaburzeń psychicznych. Poprawiają piękno Twojej skóry i uzupełniają ciało w wiele składników odżywczych. Należy jednak pamiętać, że zawierają one również dużo tłuszczu i kalorii, dzięki czemu ich codzienne spożycie powinno być kontrolowane.

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld