Olejek Neroli - cud do pielęgnacji skóry i wzmacniacz serotoniny

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Olejki eteryczne zawsze kojarzyły się z aromaterapią, przynosząc relaks dla ciała i umysłu. Zapach wywołuje unoszące się w powietrzu uczucie niemalże pół senności, pozwalając zmiękczyć wszystkie nasze zmęczone mięśnie.

 

Niesamowite korzyści płynące z olejku eterycznego Neroli

Okazuje się, że nasza Matka Natura stworzyła fascynujące drzewo cytrusowe, którego kwiaty stały się składnikiem jednego z najbardziej znanych i luksusowych olejków na świecie - olejku Neroli.

Drzewo gorzkiej pomarańczy (Citrus aurantium) produkuje urocze białe kwiaty, których ekstrakt jest zbierany w procesie destylacji parowej. Drzewo to pochodzi z Maroka i Tunezji, kwiaty zbierane są ręcznie od kwietnia do maja.

 

Neroli essential oil in luxurious cosmetics and perfumes

Olejek eteryczny Neroli w luksusowych kosmetykach i perfumach

Zapach olejku Neroli jest głęboko miodowo-słodki, kwiatowy,                             ale jednocześnie pikantny. Ta kombinacja wydaje się mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i samopoczucie. Dlatego stosuje się go w wielu drogich i luksusowych perfumach.


Olejek eteryczny Neroli sprawia, że jesteś szczęśliwy

 

Aromat zwiększa produkcję serotoniny w mózgu, uspokaja nerwy i pomaga przy huśtawkach nastroju. W dzisiejszych czasach prawie każdy człowiek zmaga się z każdym rodzajem depresji i lęku, próbując poradzić sobie z problemami społecznymi. Olejek ten wywołuje uczucie radości, szczęścia, komfortu, pomaga przebrnąć przez trudny stan umysłu.

Czysty olejek neroli na bóle głowy i migrenę

Ponadto, jeśli jesteś osobą wybuchową, która bardzo łatwo się złości, ten olejek wpływa na obniżenie ciśnienia krwi. Dla osób zmagających się z bólami głowy i migreną, inhalacje będą prawdziwym naturalnym wybawcą, w przeciwieństwie do toksycznych środków przeciwbólowych.

Innym ciekawym aspektem aromatu neroli jest jego siła pobudzania romantycznych uczuć, co czyni go bardzo udanym afrodyzjakiem. Masaż z użyciem tego olejku natychmiast rozgrzewa ciało i mięśnie, więc ręczę, że Twoje libido obudzi się bardzo szybko. Podziękujesz mi później! 

Jak widać, neroli świetnie poprawia nastrój, ale co z innymi efektami?

 

Olejek eteryczny Neroli do twarzy jako silna broń przeciwstarzeniowa.

Przede wszystkim, jeśli chodzi o skórę, olejek neroli może być bardzo obfity       poprzez jego niesamowite czynniki. Ma on bardzo potrzebne właściwości regenerujące i konserwujące, działające jako silna broń przeciwstarzeniowa. Z łatwością można go używać do zmiękczania zmarszczek i cienkich linii, pozostawiając skórę napiętą i jędrną.

Właściwości lecznicze będą przydatne w leczeniu:

  • trądziku
  • blizny
  • siniaków
  • a nawet rozstępów 

 

Antyseptyczny aspekt olejku neroli będzie bronił twojego ciała przed:

  • bakteriami
  • infekcjami mikrobiologicznymi
  • zapaleniem 

 

Olejek neroli do wyprysków skórnych

 

Jeśli Twoja skóra ma skłonność do wyprysków (Dermatitis) i łuszczycy, olejek ten z pewnością zmniejszy nasilenie tych problemów. W rezultacie, codzienne stosowanie tego olejku pomoże Ci utrzymać nawilżenie skóry i dobrze ją zrównoważyć.

 

Działanie przeciwwymiotne w leczeniu choroby Alzheimera

Badania nad olejkiem neroli wspominają również o jego działaniu przeciwwymiotnym i naprawczym na pamięć, co może być bardzo pomocne                w leczeniu choroby Alzheimera. Ponadto inhalacja aromatu olejku pomaga                  w napadach drgawek i padaczce, ze względu na działanie relaksujące                             i zmiękczające mięśnie.

“PMS” i skurcze menstruacyjne zmniejszają ból

Panie, naprawdę spróbujcie dodać kilka kropli tego olejku do kąpieli, jeśli jesteście przed lub w trakcie waszych "kobiecych dni". Neroli jest świetnym środkiem “PMS” i łagodzącym skurcze menstruacyjne, poprawiającym samopoczucie i pomagającym się zrelaksować w tych dniach.

 

Wierzę, że wszyscy doceniamy ten naturalny olejek z jego niesamowitym słodkim, kwiatowym aromatem, który może łatwo poprawić nasz nastrój i sprawić, że poczujemy się szczęśliwsi niż kiedykolwiek.

 

Jeśli czujesz się, że masz gorszy dzień, to ten olejek cię podniesie!

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld