Czy jakość powietrza może wpływać na stan naszej skóry?

Wysłane przez Ruben Steinfeld NA

Fala upałów powoduje obecnie wiele szkód nie tylko dla Ziemi, ale także dla naszych własnych ciał. Jak się okazuje, jakość powietrza wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także na naszą skórę.

 

Powszechnie wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem byłoby ograniczenie przyczyn fali upałów oraz poprawy jakości powietrza. W momencie, kiedy nie możemy wiele zdziałać, możemy zawsze pomyśleć o odpowiednich kosmetykach. Ich celem jest przede wszystkim zbudowanie bariery między naszą skórą, a czynnikami toksycznymi, ale to nie wszystko.

Najczęstsze problemy skórne, za które winimy zanieczyszczenie, to przebarwienia, zatkane pory, przedwczesne starzenie się, egzemy i odwodnienie.

Jak z tym walczyć?

Pierwszym i uważanym za najważniejszy etap jest oczyszczenie. Najlepiej jako dwu- lub trzyetapowy proces.

  1. Usuwanie makijażu 
  2. Oczyszczanie twarzy olejkiem lub żelem 
  3. Czyszczenie pianą 

Innym jest eksfoliacja. Może to być mechaniczny peeling lub użycie innych środków złuszczających dla delikatnej skóry. Nie musi być kosztowny, można wykonać peeling w domu. Rozdrobnij orzechy włoskie, dodaj trochę cukru i kilka kropli oliwy z oliwek i szoruj twarz mieszaniną przez około 10 sekund.

Pamiętaj też - nawilżaj! Dobrze nawilżona skóra jest mniej podatna na uszkodzenia. Stosuj głęboko odżywcze kremy i balsamy lub jeśli chcesz być bardziej pro-naturalny, stosuj oliwe z oliwek lub masło kakaowe zawierające dużo witaminy E i anty-utleniacze, które regenerują skórę.

Przede wszystkim należy przyjmować witaminę B3, którą można przyjmować wewnętrznie (500-750 mg dziennie) lub miejscowo w kremach lub serum. Witaminy A, C i D są również świetne dla przeciwutleniaczy.

Nawadniaj się. Zarówno poprzez picie dużej ilości wody, jak i używanie kosmetyków na skórze.

Należy stosować filtry przeciwsłoneczne lub inne filtry chroniące przed promieniowaniem UV. Nadal jest najniebezpieczniejszym środowiskowym czynnikiem stresogennym, niebędącym tak powszechnym w Europie czy Ameryce jako zastosowanie w codziennym życiu. W krajach azjatyckich blokery UV, a zwłaszcza filtry przeciwsłoneczne z czynnikami BIG, są częścią codziennej rutyny pielęgnacji skóry. W krajach zachodnich uwielbiamy złotą, opaloną skórę i mamy tendencję do łączenia ochronnych filtrów UV z ich brakiem, więc po prostu ignorujemy ten krok.

Dowiedz się, jak najlepiej dbać o swoją skórę: pamiętaj, że najważniejszą częścią codziennej rutyny pielęgnacji skóry jest ta przed zaśnięciem. Możesz poprawić jakość powietrza, wentylując swój pokój w ciągu dnia, zwłaszcza wiosną.

Jakość powietrza wpływa nie tylko na Twoje ciało, ale także na Twój nastrój.

A co z wnętrzem?

Wygląda na to, że mniejsze przestrzenie, takie jak dom lub pokój, są oczywiście łatwiejsze do oczyszczenia. Dlatego w dzisiejszych czasach producenci rozpieszczają nas najnowszymi technologiami oczyszczania. Posiadamy wiele typów maszyn i filtrów w różnych kształtach i rozmiarach, które pomagają nam utrzymać jakość powietrza na najwyższym poziomie. Nie musisz jednak jej kupować i umieszczać w swoim salonie. Niektóre z nich są małe i dyskretne.

Ponadto, istnieją również zalecenia dotyczące tego, jakie rośliny powinny rosnąć w Twoim domu, aby poprawić jakość powietrza w najbardziej naturalny sposób. Najbardziej efektywne są rośliny Sansewieria Gwinejska, Bluszcz Pospolity, a także Gerbera(wybrana przez NASA).

 

Pamiętaj, że przestrzeganie tylko jednego podpunktu może nie dać rezultatów, których można by się było spodziewać. Oczywiście, najlepiej jest spróbować każdego z nich.

 

← Starszy post Nowszy post →

zostaw komentarz

all articles

beauty cosmetics

Sucha skóra - jak się przed nią chronić?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

Najzdrowsze owoce na poprawę kondycji skóry

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

ŁATWE I SKUTECZNE MASKI NA WŁOSY DOMOWEJ ROBOTY

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld

SKWALAN - DLACZEGO TWOJA SKÓRA GO POTRZEBUJE?

Ruben Steinfeld Przez Ruben Steinfeld